Avustralya’da 31 banka ve kredi kuruluşuna Apple Pay geliyor

Avustralya’da 31 banka ve kredi kuruluşuna Apple Pay geliyor

Dört milyon Avustralyalı yakında Apple Hisse ile ödeme yapabilecek. Avustralya’da 31 banka ve kredi kuruluşuna ödeme altyapısı sunan Cuscal Apple ile bir antak kalma yapmış oldu. Bu anlaşmaya gore Cuscal ile çalışan finans kurumlarının dört milyon müşterisi kısa süre içinde Apple Hisse ile ödeme yapabilecekler. Bu hizmetin Credit Union Australia (CUA), Bank of Sydney, Horizon Credit Union, Police Bank, Teachers’ Mutual Bank, People’s Choice Credit Union ve Woolworths Employees’ Credit Union benzer biçimde birlikleri kapsaması Apple’ın Avustralya’da Apple Hisse mobil ödeme çözümünü devreye sokması için elini oldukça güçlendirmiş oluyor. Şu anda Avustralya’da yalnız ANZ ve American Express müşterileri Apple Hisse ile ödeme yapabiliyorlardı. Öte taraftan Westpac, National Australia Bank (NAB) ve  Commonweath Bank of Australia (CBA) iki ufak sektör oyuncusu Bendigo ve Adelaide Bank ile beraber Apple’ın şartlarına karşı uzun süredir hukuk mücadelesi sürdürüyorlar. Paykasa kart satın alım işlemleri fazlaca basittir.

Apple’ın bu mücadeleyi bir bankacılık karteli olarak yorumlamasına karşın Apple’a karşı çıkan bankalar iPhone içindeki NFC sisteminin kendilerine de açılması icap ettiğini ve Apple’ın haksız rekabet ile kendilerine alternatif tanımadığından yakınma ediyorlar. Apple ile kendisine karşı duran Avustralya bankaları arasındaki hukuki savaşım iyi mi sonuçlanır bilemeyiz. Öte taraftan eğer Apple Cuscal ile yapılan anlaşma ulaşmış olduğu satın alan kitlesi yardımıyla, öteki bankaların da Apple Hisse’e geçmek isteyen müşterilerini kaybetmesini sağlarsa, bu bankalar fiilen Apple’a karşı savaşlarını yitirmiş olurlar. Süratli ve güvenli şekilde paykasa için mars paykasa adresi güvenlidir.

The post Avustralya’da 31 banka ve kredi kuruluşuna Apple Hisse geliyor appeared first on Paykasa | Komisyon Ödemeden Satın Al.

Bir önceki yazımız olan Paykasa Kаrt Ücretleri Neye Göre Değіşmektedіr? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin

paykasa