BU YIL EN ÇOK YATIRIM KATAR’DAN

BU YIL EN ÇOK YATIRIM KATAR’DAN

BU YIL EN ÇOK YATIRIM KATAR’DAN

Gelen yatırımlar, bu senenin ilk yarısında geçen senenin aynı dönemine gore ortalama 188 milyon dolar artarak, 3,1 milyar dolar düzeyinde gerçekleşti. Bu yatırımın yüzde 19,4’ü Katar’dan, yüzde 18,7’si İngiltere’den ve yüzde 17,5’i Azerbaycan’dan geldi. Geçen yıla kıyasla bu yıl ilk üçte yer edinen ülkelerin gelen toplam yatırımlar içindeki oranı yüzde 34,3’ten yüzde 55,6’ya terfi etti. Paykasa ile güvenli alışverişler

2002-2019 döneminde ise yurt dışındaki yerleşiklerin yurt içine yaptıkları ortalama 157,9 milyar dolarlık direkt yatırımın yüzde 15,8’i Hollanda’dan, yüzde 7,6’sı ABD’den, yüzde 6,9’u İngiltere’den, yüzde 6,7’si Avusturya’dan ve yüzde 6,2’si Almanya’dan geldi. Bu yatırımların sektörlere dağılımına bakıldığında, ortalama 157,9 milyar dolarlık yatırımın yüzde 61,9’unun hizmetler, yüzde 37,7’sinin endüstri ve yüzde 0,4’ünün ziraat sektöründe gerçekleştiği belirlendi.

HOLANDA YERLİ YATIRIMIN ÇOĞUNU ALDI

Haziranda Türkiye’den giden yatırımların da “finans ve sigorta faaliyetleri” sektöründe yoğunlaştığı tespit edildi. Yurt içindeki yerleşiklerin yurt haricinde yaptıkları 414 milyon dolarlık toplam ana para yatırımlarının 94 milyon doları bu sektörde gerçekleşti. Söz mevzusu yatırımların yüzde 85’i Avrupa ülkelerine giderken, bunlar içinde 214 milyon dolarlık yatırım çeken Hollanda öne çıktı. paykasa satın al ucuz fiyatlardan alın.

https://www.marspaykasa.com/

The post BU YIL EN ÇOK YATIRIM KATAR’DAN appeared first on Paykasa | Komisyon Ödemeden Satın Al.

Bir önceki yazımız olan EY’dan açık bankacılık iş birliği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin

paykasa