Japon bankalarından Blockchain rekaberliği

Japon bankalarından Blockchain rekaberliği

Japon bankacılık konsorsiyumuna dahil 42 banka, SBI Ripple Asia’nın sağlamış olduğu Blockchain çözümü ile gerçek zamanlı ödeme platformu oluşturmak için, güçlerini birleştirdi. Japonya FinTech söz mevzusu olduğunda usul adımlar ile istikrarlı bir ulusal siyaset yürüten ender ülkelerden birisi. Blockchain teknolojisi ise Japon bankalarının kendi aralarındaki yoğun rekabete karşın güçlerini birleştirdikleri mühim bir rekaberlik* başlığı olarak karşımıza çıkıyor. Paykasa kart ile ucuz ve süratli ödemeler sağlayabilirsiniz.

Ağustos ayında 15 bankanın iştirakı ile hayata geçirilen Japon bankaları konsorsiyumu, SBI Ripple Asia’nın verdiği teknolojik destek ile beraber kısa sürede katılımcı sayısını 30 bankaya yükseltmişti. Son olarak meydana getirilen açıklamaya gore bu sayı şu anda 42’ye ulaştı. Peki, bu birlik ne meydana getirecek? SBI Ripple Asia’nın yapmış olduğu açıklamaya gore gerek teknik gerekse operasyon süreçleri açısından birliğin önceliği 7/24 etken olarak gerçek zamanlı bir ödeme geçirme sistemi oluşturmak. Bu hedef için Blockchain altyapısı kullanılacak. Japonya’da bu birliğin ve ortak amacın bu kadar süratli büyümesinin arkasında yatan niçin ise Mayıs ayında düzenleyicilerin Bitcoin ve sanal para birimlerinden vergileri kaldırma yönünde niyet belirtmiş olması. Paykasa ile en iyi ve güvenli alışveriş olanakları sağlar.

Brexit sonrasında Japon bankalarının Bitcoin hedefli bir rota oluşturması, Tokyo-Mitsubishi Bankasının IBM ile anlaşması, Sampo Japan’ın gene Blockchain kullanma yönündeki adımı ve SBI’ın 2,8 milyon dolar ana para ile kripto para şirketi kurması benzer biçimde gelişmeler de öncü adımlar olarak değerlendirilebilir. Öte taraftan Japonya’nın FinTech uzmanı açısından insan deposu problemi yaşadığını da gözden kaçırmamak gerek. Darısı Türk bankacılığının ve bankalarının başına demek lazım. Paykasa ile hususi süratli ve güvenli alışverişler sağlayabilirsiniz.

The post Japon bankalarından Blockchain rekaberliği appeared first on Paykasa | Komisyon Ödemeden Satın Al.

Bir önceki yazımız olan Güvenli Paykasa Kullanımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin

paykasa