Mobil Ödeme Nakit Çevirme

Mobil Ödeme Nakit Çevirme

Mobil Ödeme Nakit Çevirme

Mobil Ödeme Nakit Çevirme : Ilk olarak mobil ödeme nedir bundan bahsedecek olursak; Kullanmakta olduğunuz mobil operatörün ( Vodafone, Turkcell yada Türk Telekom) anlaşmalı olduğu yerlerden yalnız bir SMS ile alışveriş yapabilmenizi elde eden ödeme şeklidir. Fazlaca kolay ve süratli bir halde ödeme yapabilmenizi sağlar. Bu yöntem ile alışveriş yapabilmeniz için işyerinin web sitesinin mobil ödeme ile ilgili yerine cep telefon numaranızı girmeniz istenecektir. Bu işlemin arkasından cep telefonunuza SMS olarak onay mesajı otomatik gönderilir. Cep telefonunuza gelen bu SMS’ e onay vermenizle birlikte ödemeniz gerçekleşecektir. Yaptığınız bu ödeme eğer mobil hattınız faturalı ise faturanıza yansıyacaktır. Hattınız ön ödemeli ise TL bakiyesinden düşecektir. Vodafone, Turkcell, Türk Telekom Mobil Ödeme Iyi mi Yapılır? Vodafone’ de mobil ödeme de; ilk olarak hattınızı mobil ödeme kullanımına açmanız gerekir. Bunun içinde; “MOBILODEME AC” yazıp 7878’e parasız kısa bildiri atmanız gerekmektedir. Vodafone mobil ödeme de günlük limit 100 TL olarak belirlenmiştir. Eğer hattınız Türk Telekom ise ve Türk Telekom mobil ödeme iyi mi yapılır diye merak ediyorsanız ilk yapmanız ihtiyaç duyulan şey “MOBİLODEME KAYIT ”yazıp 5555’e kısa bildiri atmanız olacaktır. Türk Telekom mobil hattında da aynı Vodafone’de olduğu benzer biçimde günlük alışveriş limiti 100 TL olarak belirlenmiştir.

Türk Telekom mobil hat kullanıcıları ayda 300 TL lik alışveriş limitine haiz olabilmektedir. Hattınız Turkcell ise ve Turkcell mobil ödeme iyi mi yapılır diye sormuş olacaktır olursanız MOBIL ODEME yazarak 2222′ ye kısa bildiri gönderebilirsiniz. Turkcell mobil hatlarda da günlük limit 100 TL olarak belirlenmiştir. Turkcell faturalı hat sahipleri aylık 750 TL limite sahipken Ön ödemeli hat sahipleri aylık 500 TL limite sahiptirler. Böylece Vodafone, Turkcell, Türk Telekom Mobil Ödeme Iyi mi Yapılır? Öğrendik.

Mobil Ödeme Kapatma

Türk Telekom mobil hattına haiz olan kullanıcılar hattını mobil ödeme kullanımına kapatmak isterlerse ” MOBİLODEME İPTAL” yazıp 5555’e parasız kısa bildiri göndermeleri kafi olacaktır.

Turkcell hat sahipleri hatlarını mobil ödeme kullanımına kapatmak isterse Turkcell satın alan hizmetlerini arayarak işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bununla birlikte ”MOBILODEME İPTAL” yazarak 2222’ye parasız kısa bildiri göndererek de hatlarını mobil ödemeye kapatabilirler. Vodafone hat kullanıcıları hatlarını mobil ödeme kullanımına kapatmak isterse ”MOBILODEME KAPAT” yazıp 7878’e parasız bildiri atmaları kafi olacaktır.

Mobil Ödeme Nakit

Mobil ödeme sistemi ile web üstünden oyunlar alınabilir, uygulama marketlerinde sanal alışveriş yapılabilir ve toplumsal ağlarda lüzumlu olduğunda kullanılabilir. Sadece birçok pozitif yanları bulunan mobil ödeme sisteminin tüm bunların yanında dezavantajları da vardır. Bu sistemle ilgili yaşanmış olan en büyük problem telefon dolandırıcılığının tamamen bu sistem üstünden yapılmasıdır. Eğer hattınız Vodafone operatörüne bağlı ise ve geçerliliği devam eden Vodafone parasız web paketlerine sizlerde bakmayı unutmamanız ümidiyle.

Mobil Ödeme Nakit Bozdurma

The post Mobil Ödeme Nakit Çevirme appeared first on Paykasa Al | Güvenli Ucuz Paykasa Kart Satın al | Paykasa Trend.

Bir önceki yazımız olan Paykasa Alım ve Kullanım İşlemleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin

paykasa