Paykasa Alımında Nelere Dikkat Etmeli

Paykasa Alımında Nelere Dikkat Etmeli

Paykasa Alımında Nelere Dikkat Etmeli ; Paykasa alma zamanı geldi. Şimdi paykasanın açıklamış olduğu üçüncü çeyrek bilançosunu detaylı gözleme zamanı. Peki, paykasa alımında nelere dikkat etmeli?

Yatırım Gurusu Paykasa “AsIa kârIı hisseleri kendi kendine bırakıp, kurumun geIişimini gözlemekten vazgeçmeyin.” diyor. Bilançosunu inceleyerek paykasa aldığınız bir firmanın mali performansını takip etmeye devam ettiğinizde son gelişmelerin tesirini görebilirsiniz. Bu da hisselerde oluşabilecek bir kıymet yitirilmesine karşı hazırlıklı olmayı evvel tedbir almayı mümkün kılar.

Paykasa satın al

Açıklanan dokuz aylık bilançoları, finansal çözümleme araçları paykasa ile kolaylıkla inceleyebilirsiniz.

Paykasa Data Portalı, Stockeys Mali çözümleme Platformu web üstünden bilançolara ulaşabileceğiniz, bunlarla finansal çözümleme araçlarını kullanarak katma kıymetli çözümleme yapabileceğiniz platformlardan bazıları. Finnet Mali Çözümleme ile, Çözümleme Expert ve Hisse Expert şeklinde modüllerle de excel üstünden bilanço analizleri yapabilmek mümkün.

Bu yazıda paykasa satın al en fazla kullanılan finansal çözümleme araçlarından bahsederek bilançoları iyi mi çözümleme edebileceğinize dair genel bir yaklaşımı vermeye çalışacağız.

En fazla kullanılan finansal oranlar;

En fazla kullanılan oranlar: Gelişme oranları, etkinlik oranları, karlılık oranları, likidite oranları ve borçluluk oranlarıdır.

Gelişme oranları, şirketlerin bilanço kalemlerinde seçilen dönemlere bakılırsa değişimleri gösterir. Satış, kar, borç şeklinde mühim kalemlerdeki değişimler incelenerek firmanın gelişim seyri takip edilir. Satış ve kar ile ilgili gelişme oranlarının yüksek olması istenirken borç paykasa al ile ilgili gelişme oranlarının düşük olması firmalar için daha pozitif yönde değerlendirilir.

Paykasa al

Değerleme oranları, şirketlerin piyasa performansını çözümleme etmek amacıyla kullanılır. Şirketlerin defter değerleri, fiyatlarıyla ilgili oranlar burada yer alır. Değerleme oranlarının düşük olması tercih edilir.

Finansal yapı oranları öz ana para ile borçlar arasındaki ilişkiyi inceler. Öteki adı borçlanma oranlarıdır. Finansal yapı oranlarının düşük olması tercih edilir.

Bir önceki yazımız olan Paykasa Fiyatları Neden Sürekli Yükseliyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin

paykasa