Paykasa değeri yüksek, fiyat çarpanları düşük şirketler

Paykasa değeri yüksek, fiyat çarpanları düşük şirketler

Paykasa kıymeti

Paykasa kıymeti; Hisse senedi piyasalarına yatırım yapanlar en fazla kullanılan değerleme yöntemlerini göz önünde bulundurarak karar veriyor. Yatırım yada tutum kararlarında geleneksel modellerde vurgulandığı suretiyle tek tip davranış biçimi yoktur.
Finans profesyonellerinin bile finansal ve ekonomik vakaları doğru değerlendirmeyebildiklerini görebiliyoruz. Fiyat hareketlerinin aşırı oynak olduğu durumlarda piyasa çarpanları kuvvetli göstergeler olarak öne çıkıyor. Bu çalışmada en fazla kullanılan finansal çözümleme araçlarından üç tanesini kullanarak öne çıkan endüstri ve hizmet şirketlerini listeledik. Çözümleme araçları olarak Şirket Kıymeti, Fiyat/Kazanç Oranı ve Piyasa Kıymeti/Defter Kıymeti oranlarını aldık.

Paykasa Satın al

Şirket kıymeti terimine baktığımızda; şirketlerin piyasa kıymeti ile net borçlarının toplamı şirket kıymetini oluşturur. Firmanın, “Şirket kıymeti = Piyasa Kıymeti + Net Borç (Toplam Borç – Toplam Nakit)” formülü ile bulunur. Şirket kıymeti piyasa değerinden değişik bir kavramdır. Firmayı satın alırken ödenen meblağ şirket kıymetini oluşturur. Firmayı satın almak istediğinizde 100 TL olan bir firmanın 25 TL nakti var ve borçları yoksa bu şirket için 75 TL ödersiniz. Sadece firmanın 50 TL’de borcu var ise, 125 TL’ye satın alırsınız. Borçları aldığınız anda sizin ödemeniz gerekir. Bu yüzden bunun maliyetine de katlanırsınız.

Ucuz Paykasa

Bir şirketi yalnız piyasa kıymeti ile değil, borç ve nakti ile beraber doğrusu şirket kıymeti ile değerlendirmek, daha somut bir gösterge ile firmanın durumunu görmenizi sağlar.

Borsa İstanbul’da şirket kıymeti yüksek, fiyat/kazanç ve piyasa defter/kıymeti düşük 27 borsa şirketi bulunuyor. İlk sıralarda ise kuvvetli borsa şirketleri var. Bunların başlangıcında Türk Hava Yolları, Enka İnşaat, Enerjisa Enerji, Pegasus, Doğuş Otomotiv, Borusan Mannesmann, Çimsa, Selçuk Ecza Deposu, Eczacıbaşı İlaç şirketleri var. Paykasa kıymeti

Paykasa

Paykasa Trend

paykwik : https://kartevi.com/paykwik/

The post Paykasa kıymeti yüksek, fiyat çarpanları düşük firmalar appeared first on Paykasa Al | Güvenli Ucuz Paykasa Kart Satın al | Paykasa Trend.

Bir önceki yazımız olan Paykasa 50 TL varlıklardaki ralli devam eder mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin

paykasa