Paykasa Firmaları Nasıl Seçilir?

Paykasa Firmaları Nasıl Seçilir?

PayPal’ın faaliyetlerini Türkiye sınırları içinde durdurmasıyla beraber yurt içi ve yurt dışı ödeme alma ya da gönderme mevzularında oldukça büyük sıkıntılar doğmaktadır. Bu sorunları çözmek adına Türkiye içinde yeni yeni popüler olan Paykasa’dan yararlanabilmek için çeşitli satın alma ve bozdurma firmalarına gereksinim olmaktadır.

 

Peki, Paykasa firmaları iyi mi seçilir? Paykasa firmaları ne kadar güvenilirdir? Paykasa bilinmiş olduğu suretiyle tamamiyle güvenlik esasında kurulan yeni nesil ödeme alma ve ödeme gönderme yöntemidir. Özetlemek gerekirse Paykasa’nın işleme mantığı, ödeme yaparken bilgilerinizin güvende tutulmasıdır. Bu yüzden de Paykasa PIN’ı almak durumundasınız. Sadece PIN alırken de banka bilgilerinizi ya da mobil ödeme bilgilerinizi paylaşmak durumundasınız. Bu yüzden çalışacağınız paykasa firmalarını oldukça iyi tanımalı ve ne tür firmalar bulunduğunu bilmeniz gerekmektedir.

 

Ilk olarak bir Paykasa şirketi ile çalışırken bu firmaların resmi Paykasa tedarikçisi olup olmadıklarını Paykasa şirketi üstünden araştırmanız iyi bir başlangıç olacaktır. Bunun yanı sıra firmanın referanslarını incelemekte güvenirliği mevzusunda ayrı bir yol gösterici metottur.

 

Paykasa’nın resmi tedarikçiliğini üstüne alan firmalar, Paykasa şirketi tarafınca denetlenmiş ve Paykasa satışına uygun görülmüş firmalardır. Bu yüzden bu firmalardan Paykasa satın alımınız bir nevi Paykasa şirketi tarafınca güvence altına alınmış olmaktadır. Bu sebeple, Paykasa satış kurallarına tamamıyla uyan ve ana şirket tarafınca onay verilmiş tedarikçilerdir.

 

Ek olarak bunların yanı sıra firmanın Türkiye kanunlarına bakılırsa resmi bir işletme olup olmadığını denetim etmeniz, ihtimaller içinde bir durumda karşı karşıya kaldığınızda karşınızda bir muhatap bulabilmenizi elde edecektir. Bu sebeple web ortamı üstünde Paykasa alım, satım ve bozdurma işini resmi etkin belgesi olmadan bir fazlaca şahıs tedarikçi firmalar üstünden gizliden gizliye yürütmeye iş koşturmacasındadır. Bu şekilde yasadışı iş icra eden firmalarla çalıştığınız taktirde, herhangi bir sorunla karşılaşabilmeniz oldukça yüksektir.

 

Bir öteki mühim husus ise emek vermeyi planladığınız Paykasa firmanızın, Paykasa PIN bozumunda uygulamış olduğu güncel kurlardır. Herhangi bir bozdurma işleminde size düşük kur tanıyan firmalar, kendi kâr ve çıkarlarını daha fazlaca ön planda tutarak sizi mağdur etmeye daha yatkın firmalardır. Bu biçim firmalar ile çalışmak yerine kurumsallığı ve profesyonelliği benimsemiş firmalarla çalışmanız sizin açınızdan daha sıhhatli olacaktır

Bir önceki yazımız olan 20 Euro Paykasa Satın AL başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin

paykasa