Paykasa Nasıl Bir Karttır

Paykasa Nasıl Bir Karttır

Paykasa Nasıl Bir Karttır

Paykasa Iyi mi Bir Karttır ;  Paykasa kart tüketim ürününden ayıran özellik ürünün türü, eşeysel, içinde ne olduğu değil, satın alma amacıdır. Paykasa kart sanal kart ihtiyacını karşılamak amacıyla satın alınırken, tüketim ürünleri nihai tüketicinin gereksinimlerini karşılamak amacıyla satın alınırlar.

Paykasa al

Dolayısıyla süratli paykasa , satın alma amacına bağlı olarak, endüstriyel ürün de olabilir, tüketim ürünü de olabilir. Mesela, şahıs bir paykasa kartı kendi ihtiyacını karşılamak amacıyla satın alıyorsa bu paykasa kart bir tüketim ürünüdür, fakat aynı kart bir işletmedeki satış elemanlarının satıştaki ihtiyacını karşılıyorsa o vakit bir endüstriyel üründür.

Paykasa satın al

Böylece denilebilir ki, ucuz paykasa ürünlerinin büyük bir çoğunluğu bununla beraber endüstriyel ürün de olabilir. Mesela, güvenilir paykasa, kağıt, kalem, emek verme masası, tutkal, salatalık, süpürge makinesi, deterjan, vs., satın alma amacına bağlı olarak tüketim ürünü de olabilir, endüstriyel ürün de. Kesebir (1980:164) söz mevzusu ürünleri, her iki pazarda da kullanılabilmelerinden dolayı, “paykasa bozum” olarak ifade etmiştir.

Bir önceki yazımız olan Hızlı Paykasa Al Nasıl Olur başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin

paykasa