Paykasa Nedir?

Paykasa Nedir?

Paykasa web ortamında meydana gelen işlemlerde kullanılması mümkün olan bir ödeme aracıdır. Bu açıdan paykasa nedir sorusu özetlemek gerekirse elektronik para olarak yanıtlanabilir. Paykasa, e-ticaret sisteminde ödemelere destek olan bir araçtır. Hem de elektronik bir kart olarak da kullanılabilmektedir. İnternet ortamında meydana getirilen bir çok ödeme sisteminde ve alışverişlerde ödeme seçenekleri kimi zaman güvensiz olarak nitelendirilebilir. Bu şeklinde durumlarda paykasa aracılığı ile sorunsuz bir halde güvenilir ödeme seçeneğini kullanabilirsiniz.

Paykasa, aynı kredi kartları şeklinde 16 haneden oluşan bir kart numarasına haizdir. Bu kart ile web ortamından alışveriş yapabilir, oyun oynayabilir, oyun ile ilgili ödemelerinizi gerçekleştirebilir ve öteki ödeme sistemlerini güvenli bir halde kullanabilirsiniz. Kart yardımıyla herhangi bir kredi kartı bilgilerinizi de paylaşmak zorunda kalmazsınız. Farkı ödeme tutarlarındaki kartları paykasa bayileri aracılığı ile temin ederek, mobil şekilde kullanabilirsiniz.

Astropay Nedir?

            Astropay, çevirim içi alışveriş ya da oyu sitelerinde kullanabilen bir ödeme kartıdır. Astropay kartını gerek alışverişlerinizde gerekse oyun şeklinde sanal ortamlarda ödeme yaparken kullanabilirsiniz. Astropay kartınızı temin ettikten sonrasında aldığınız meblağ kadar sanal ortamda ödeme yapabilirsiniz.

10, 15, 20, 50 ya da 100 dolar şeklinde alabileceğiniz astropay kartınızda aldığınız meblağ kadar ödeme gerçekleşebilir. Bu tutarı bakiyeniz olarak kullanabilirsiniz. Ek olarak, astropay kartınızı bayilerden aldığınız sırada sanal bir pin verilmektedir. Bu sanal pin ile alışverişlerinizi kolay ve güvenli bir halde gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız ödemelerinizde kredi kartı kullanmadığınız için kart ya da kişisel bilgileriniz de karşı taraf ile paylaşılmamaktadır. Bundan dolayı, gelişmiş e-ticaret sistemleri içinde oldukça güvenilir bir ödeme aracı olarak astropay kartı tercih edebilirsiniz.

Jeton Kart Kullanımı

            Jeton kart, web üstünden meydana getirilen alışverişlerde 7 gün 24 saat kullanılabilen bir karttır. Sanal kart olarak malum jeton kart sanal bir pin kodundan ve cvv numarasından oluşmaktadır. Değişik avantajları da sağlayabileceğiniz jeton kart ile sanal ortamlarda kişisel bilgilerinizin de paylaşılmasını önleyebilirsiniz. Oldukça kolay bir kullanımı olan bu kart, anlaşmalı bayiler tarafınca temin edilerek, ergonomik bir kullanım sunmaktadır. Kullanıcılarına Euro para birimi üstünden alışveriş yapma imkanı sunan jeton kart, kur değişimlerinden de minimum şekilde etkilenmektedir. Bu sayede, kullanıcılar herhangi bir kur zararına uğramamaktadır.

Paykasa Nedir?

Güvenli bir web alışverişi için günümüzde oldukca fazla insanoğlunun kullanılmaya başlandığı ön ödemeli sanal alışveriş kartı, birçok değişik kart altında kullanım şansını da yanında getirmektedir. Bu mevzuda genel olarak paykasa nedir sorusuna karşılık ise web üstünden değişik alışveriş siteleri kapsamında herhangi bir kredi kartı ya da bankamatik şeklinde seçenekleri kullanmaya gerek olmadan ve hiçbir kişisel data sunmadan kullanım şansı veren ön ödemeli bir kart sistemi denebilir.

Bayilik sistemi altında çalışan ve site bünyesinde itimat içinde değişik paketler altında elde edebilecek olan bu sanal kartı kullanmak için, işlem tamamlandığı vakit 16 haneli pin kodu ve cvv numarası sunulmaktadır. Alışveriş sitesine giriş yapıldığında en küçük bir kişisel data girilmeden bu pin kodu yardımıyla kolaylıkla tek seferde yada birden fazla sitelere giriş yapılarak da kart içindeki miktar bitene kadar alışveriş gerçekleştirilebilir. Kart miktarı tamamen tükendiği zamanda otomatikman iptal olmaktadır. Bu da alışveriş yapılırken aşırıya kaçmadan rahatça kullanım şansı sunmaktadır.

Değişik Kartlar Altında İnternetten Alışveriş İmkan

Her geçen gün daha çok ilgi gören ve insanların itimat içinde web üstünden alışveriş imkânı sunan bu sanal kartlar içinde astropay günümüzde en fazla kullanılan seçenekler içinde yer verilmiştir. Bayilik hizmeti veren site bünyesinde canlı destek altından alan kişi temsilcilerine bağlanmak suretiyle kişisel tercihler altında istenilen bankanın detayları kapsamında ödeme yapıldıktan sonrasında tekrardan canlı destek kısmındaki alan kişi temsilcilerine data verilmek suretiyle 16 haneli pin kodu alınabilir. İnternet ortamında meydana getirilen alışverişler kapsamında yaşanmış olan riskler ve tereddütler sebebiyle korku yaşayan insanoğlu için bu ön ödemeli sanal kart sistemleri büyük bir rahatlık ve itimat elde etmiş durumdadır.

Itimat İçerisinde Kullanımı Şansı

SSL güvenliği ve hem de birçok değişik güvenlik alt yapısı içinde hem yükleme hem bozdurma hem de alışveriş yapma fırsatı veren Jeton kart yada öteki değişik sanal kart seçenekleri, hiçbir kişisel data sunulmadan alışveriş yapma şansını sağlamaktır. Bilhassa de son dönemlerde yaşanmış olan bilgisayar korsanlığına darbe vurmuş olan bu hususi sistem yardımıyla, hepimiz rahatça alışveriş şansını değerlendirebilir.

Paykasa Nedir? yazısı öncelikle Paykasa – Süratli Paykasa , Paykasa Satın Al üstünde ortaya çıktı.

Bir önceki yazımız olan Singapur Merkez Bankası kendi dijital parasını test edecek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin

paykasa