Paykasa pin

Adı ne kadar paykasa pin olarak geçsede aslına bakarsak paykasa ödeme yapmak için aldığınız 16 haneli bir kod kombinasyonudur, paykasa pin demenizde de bir sakınca yoktur, istediğiniz şekilde adlandırabilirsiniz. Benim size aktarmak istediğim şey, aslına bakarsak iyi mi adlandırdığınızdan ziyade ne kadar kolay bir ödeme seçeneği olduğudur. Sistemi, ödeme yapmış olup istediğiniz tutarda paykasa temin ederek kullanabildiğiniz, tek kullanımlık olduğundan, kullandıktan sonrasında tekrardan paykasa pin alarak, gene ödeme yapabildiğiniz bir tekrara dayanmaktadır.

En kolay aklınızda duracak örnek ise eski telefon kartlarına benzerliğidir. Belli bir tutarda paykasa pin alıp, telefon klübelerinde kullandığınız şeklinde, web sitesinde kullanıp, tükenince tekrardan konuşmak kısaca kullanmak için satın aldığınız ödeme yöntemidir. Bu şekilde düşündüğünüzde günlük hayatımızda oldukça örneği olan, alıştığımız kontör sistemlerine benzemektedir. Paykasa pin denmesinin haricinde, paykasa kart, paykasa kodu, paykasa sanal kart, paykasa şifreleri olarak da anılmaktadır. Hepsinde yazan ortak nokta olan paykasa kart size ileti yöntemiyle gönderilmektedir.

Satın aldığınızda size herhangi elle tutulur bir kart gönderilmemektedir, alınan karttan ziyade size paykasa pin gönderilecekmiş şeklinde düşünebilirsiniz. Şu sebeple ödeme yaparken tıpkı size gelen onay mesajlarında olduğu şeklinde bir kod gelmektedir, yükleme yaparken o kodu paykasa ile yatırım yap ya da paykasa kod ile öde seçeneğini bulup yapıştırdığınızda, yüklediğiniz sitede işlem yapmanız için etken hale gelmektedir. İster site üstünde yüklediğiniz bakiyeden parça parça, isterseniz de alışveriş sayfasında tek çekim öder şeklinde tek parça kullanabilirsiniz. Paykasa kod dünya üstünde milyonlarca etken kullanıcısı olan, 50 bin site üstünde kullanabildiğiniz bir yelpazeye haizdir. Derhal alıp kullanmak, paykasa kod ile para yatırmaktan yararlanmak için canlı desteğimizden irtibata geçmeniz yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan Sanal Kartlar Hakkında Bilinmeyenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin

paykasa