Paykasa Satın Almada Paykasa Kart Seçimini Etkileyen Faktörler

Paykasa Satın Almada Paykasa Kart Seçimini Etkileyen Faktörler

Paykasa Satın Almada Kart Seçimini Etkileyen Faktörler

Paykasa Kart Seçimini Etkileyen Faktörler : Paykasa alıcıları herhangi bir kartı satın alırken belirli kriterleri göz önünde bulundururlar. Satıcının endüstriyel alıcıyı ikna edebilmesi için işletmenin ihtiyacının tam olarak ne işe yaradığını anlaması ve üründen beklentilerini tespit etmesi gerekir. Endüstriyel alıcının ne tür bir ürünü, hangi kriterlere bağlı olarak satın alacağının anlaşılabilmesi ise alıcının hususi satın alma durumuna bağlıdır.

Bu kitapta, satın almada ürün seçimini etkileyen faktörden dört tanesi ele alınacaktır. Sözkonusu faktörler: ürün yaşam süreci maliyetleri, kıymet analizi, zamana ve hacme bağlı satın alma stratejileri ve satın alınması koşul olan malzemelerin alımının planlanmasıdır.

Paykasa Kart Alım Maliyetleri

Satın alma işleminde ürünlerle ilgili bir kararın verilmesinde ürünün fiyatı mühim bir rol oynar. Endüstriyel alıcı ürünü satın aldıktan sonrasında çoğu zaman işleyip yine sattığı için, ürünün kendisine maliyetinin uygun olmasını ister. Bu sebeple, kendisine gelen teklifleri incelerken ürünün sağlayacağı yarar ve kalitesi kadar, ürünün maliyetini de dikkate alır. Sadece kimi zaman bir ürünün endüstriyel alıcıya maliyeti teklifte belirtilen ve ilk alımda ödenen ücret oldukca daha çok olabilir. Bunun en büyük sebebi, endüstriyel alıcı maliyetleri hesaba katmamış olmasıdır. Teklifte yer edinen üründe yer almayan, fakat endüstriyel alıcının katlanması ihtiyaç duyulan maliyetlerin bazıları aşağıda verilmiştir

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı ile Paykasa başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin

paykasa