Paykasa Trend-Oyuncu Elit İşcan: Oyuncu Efecan Şenolsun tarafından cinsel tacize uğradım

Paykasa Trend-Oyuncu Elit İşcan: Oyuncu Efecan Şenolsun tarafından cinsel tacize uğradım

Paykasa Trend-Oyuncu Seçkin İşcan

Paykasa Oyuncu ; Seçkin İşcan, ‘Yaşamayanlar’ dizisinin setinde maruz kalmış olduğu hakaret ve tacize ilişkin bir izahat yayınladı.İşcan yapmış olduğu açıklamada kadrosunda yer almış olduğu Yaşamayanlar adlı web dizisinin son bölüm çekimi esnasında oyuncu Efecan Şenolsun tarafınca cinsel tacize uğradığını ve yapım ekibinin duruma ilişkin herhangi bir şey yapmadığını deklare etti.

Ucuz Paykasa

İşcan’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:”Kamuoyuna Oyuncu kadrosunda yer aldığım YAŞAMAYANLAR adlı web dizisinin son bölümünün çekimi esnasında, oyuncu Efecan Şenolsun tarafınca cinsel tacize, oldukca ağır sövgü ve hakaretlere maruz kaldım. Karavanda reji ve makyaj ekibinden emek verme dostlarım ile otururken Efecan Şenolsun bulunduğumuz ortama geldi, durduk yerde bana hakaret etti ve gitti. Yanımda bulunanlar vasıtasıyla Efecan Şenolsun’un alkollü bulunduğunu öğrendim.

Ayni gece değişik zamanlarda iki kez daha bulunduğum yere gelip vücut dokunulmazlığımı da ihlal ederek açıkça cinsel tacizde bulunmuş oldu. Oldukça ağır küfürler savurdu, hakaret etti.Yaşadığım üç ayrı olayın da tanıkları var. Avukatıma yaşadıklarımı anlattıktan sonrasında “cinsel rahatsızlık” diye adlandırdığım bu durumun aslına bakarsak “cinsel hücum” bulunduğunu, Türk Ceza Kanunu’nun “cinsel hücum” üst başlığın’ taşıyan 102. maddesinin 1 cümlesinde düzenlendiğini öğrendim. Efecan Şenolsun’un alkollü olması sebebiyle vereceği tepkiyi kestiremediğimden ve set gidişatını aksatmamak için tepkimi, kendisinden uzaklaşarak ve yanımdan gitmesini söyleyerek gösterdim.

 

.Akabinde (sahne gereği) Efecan Şenolsun, benim de içinde bulunduğum aracın sürücü koltuğuna oturup alkollü bir halde aracı sürerek benim ve öteki emek verme arkadaşlarımın can güvenliğini tehlikeye attı. Yapım ekibi, Efecan Şenolsun’un sarhoş bulunduğunu, set gidişatını aksattığını ve orada bulunanların güvenliğini tehlikeye attığını görmüş olduğu halde, bu durumu engellemek için hiçbir şey yapmadı. Ertesi sabah maruz kaldığım cinsel hücum ve küfürleri, hem yapım ekibine, hem de her ikimizin de o dönem bağlı olduğu ajans olan Icon’a ilettim. Benden süre istendi. Bu süreleri verdim. Bekledim, bekledim. Sadece maalesef aradan geçen zamana karşın hiçbir adım atılmadı. Bu sırada yaşadıklarımı işiten, doğruluğu mevzusunda beni “sorguya” çeken pek oldukca insan oldu. Sanki herkesi tek tek ikna etmeye mecburmuşum benzer biçimde, sanki ne yaşadığımı/neye maruz kaldığım, vücudumun hangi bölgelerine dokunulduğunu, bana edilen küfürleri tüm ayrıntılarıyla hepimiz bilmek zorundaymış benzer biçimde…

Paykasa satın al

Büyük bir çoğunluk “susmamı” ve/yada “unutmamı” içten içe istedi, bekledi, bekliyor. Susmuyorum. Hem olayın kendisinin hem de sonrasında yaşadıklarımın, cinsel şiddete sessiz kalmayan her kadının yaşadıklanyla benzerliklerinin farkındayım. Bu vakası kamuoyu ile paylaşarak mesleki geleceğimi riske attığımın, hakkında “yorumlar” yapılacak, mercek altına alınacak kişinin cinsel saldırıda bulunan değil de, ben olabileceğimin, pek oldukca haksız ve negatif söz işiteceğimin bilincindeyim. Bayanlara karşı ruhsal, sözel ve fizyolojik sertlik oldukca ciddi toplumsal bir sorundur. Bu mesele aynı şiddette tv ve beyazperde sektöründe de yaşanmaktadır. Bu konudaki farkındalığın arttırılması, film setlerinde yaşanmış olan bu ve benzeri durumların görünür kılınması ve yeniden yaşanmaması, yüksek sesle meydana getirilen itirazların yaygınlaşması ve elbet maruz kaldığım vakalar sebebiyle cinsel hücum ve hakaretlerde bulunan Efecan Şenolsun’un cezalandırılması için hukuki işlemleri başlattım ve şikayetçi oldum.

Paykasa al

Hanım dayanışmasından aldığım, alacağım güçle bu mücadeleyi sonuna dek sürdüreceğimi kamuoyunun bilgilerine sunarım.Saygılarımla Seçkin Işcan”Oyuncu Seçkin İşcan, ‘Yaşamayanlar’ dizisinin setinde maruz kalmış olduğu hakaret ve tacize dair bir izahat yayınladı. #SesVerBitsinpic.twitter.com/zORm4KgTeL — AltyazıSinemaDergisi (@altyazidergisi) 25 Ekim 2018Oyuncular Sendikası’ndan açıklamaKonuya ilişkin Oyuncular Sendika’sının Twitter hesabından meydana getirilen açıklamada ise lüzumlu hukuki desteğin sağlandığı açıklandı. Sendika tarafınca meydana getirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:”Kamuoyunun Dikkatine!Üyemiz Seçkin İşcan’ın rol almış olduğu “Yaşamayanlar” adlı web dizisinin çekimlerinde oyuncu Efecan Şenolsun tarafindan sözlü ve fizyolojik tacize uğramış olduğu iddiasını sendikamız ile paylaşmış ve bugün de kamuoyunun bilgisine sunmuştur. İlkelerimiz doğrultusunda üyemiz Seçkin işcan’ a uzmanlardan da yardım alınarak lüzumlu “Hukuki Destek” sağlanmış ve kendisi avukatı aracılığı ile yasal süreci başlatmıştır. Oyuncular Sendikası olarak sürecin takip edeni olacağımızı, kamuoyu ile paylaşmak isteriz. Sadece sektörün tüm bileşenleri olarak üstünde durmamız ihtiyaç duyulan oldukca mühim bir mevzu; setlerde rahatsızlık ayrımcılık ve mobbing ile savaşım mevzusunda ne yapacağımızdır. “Sıfır rahatsızlık sıfır ayrımcılık” şiarmı setlerde iyi mi hakim kılabiliriz diye yayıncılar, yapımcılar, yönetmenler, senaristler, oyuncular, set çalışanlan hep birlikte üstüne düşünmek ve çözümler üretmek zorundayız.

Bundan dolayı hanıma ve lgbti bireylere yönelik şiddetin her türlüsü hem toplumda hem de toplumun yansıması olan beyazperde ve dizi sektöründe tekrardan üretilmektedir. Yazılan, yönetilen, gösterilen oyunlar, diziler, beyazperde filmleri toplumsal cinsiyet eşitsizliğini tekrardan ürettikçe, hanıma ve lgbti bireylere yönelik sertlik normalleştikçe tacize ve ayrımcılığa uğrayan hanımefendiler ve lgbti bireyler kaçınılmaz olarak yalnızlaşıyor, yalnızlaştığını düşünüyor.Oyuncular Sendikası olarak fizyolojik sözel ve pisikolojik tacizler mevzusunda duruşumuz oldukca nettir. Bu mevzuda tüm üyelerimize ve sektör çalışanlanna güç vermek, birlikte hareket etmek, yan yana olmak sendikamızın asli görevidir. Bu olaylann yaşanmasını engellemek, farkındalığı arttırmak ve değişimi başlatmak için ustalaşmış çalışmalarımızı aylar ilkin başlattık ve tüm hızımızla çalışmalarımızı geliştirmeye devam ediyoruz. Kurmuş olduğumuz “Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği — Rahatsız etme ve Mobbing İle Savaşım Birimi”miz çalışmalarına devam etmektedir. Tüm üyelerimizi ve sektör çalışanlannı, çalışmalanmıza destek olmaya sektör bileşenlerini ise bu alanda somut politikalar hayata geçirerek Oyuncular Sendikası’nın bu çabasına güç vermeye, çağrı ediyoruz.Saygılarımızla Oyuncular Sendikası

“Vatanımızda, paykasa satış hizmetini sunan http://paykasatrend.com olarak müşterilerimizin bu altın son zamanların mükemmel ürününden faydalanırken daha bir güvenli şekilde ödeme yapmalarını ve kart siparişi vermelerini sağlamak amacıyla sitemizde lüzumlu güvenlik önlemlerini alarak kullanıcılarımızın hizmetine sunduk. Süre teknoloji zamanı ise güvenlik http://paykasatrend.com ile sağlanır. paykasatrend.com paykasa ankara , paykasa istanbul , paykasa izmir , paykasa antalya , paykasa bursa , paykasa adana , paykasa marmaris paykasa,paykasa kart,paykasa mobil ödeme,paykasa tutarları,ucuz paykasa,güvenilir paykasa,paykasa bozum

paykwik al : https://kartevi.com/paykwik/

The post Paykasa Trend-Oyuncu Seçkin İşcan: Oyuncu Efecan Şenolsun tarafınca cinsel tacize uğradım appeared first on Paykasa Al | Güvenli Ucuz Paykasa Kart Satın al | Paykasa Trend.

Bir önceki yazımız olan Ucuz Paykasa-Meteoroloji’den 6 il için kar ve yağmur uyarısı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin

paykasa