Paykasa Türkiye Robot Danışmanlık

Paykasa Türkiye Robot Danışmanlık

Paykasa Türkiye Robot

Paykasa Türkiye Robot;BES katılımcısının genel yapısına ilişkin tespitlerimizi bu sayfalarda sizlerle çoğunlukla paylaşıyoruz. Emeklilik şirketleri tarafınca da mühim bir pazarlama aracı olarak kullanılan devlet katkısı, iştirakçilerin geneli tarafınca bilinmekte. Sadece, emeklilik planı oluştururken fon seçimi, fon dağılımında yılda 6 kez değişiklik yapma hakkı, şirket değişiklik yapma hakkı benzer biçimde mevzular hakkında farkındalık oldukça düşük. Katılımcılar BES birikimlerinin getirisini düşük bulmakta ve sistemde kalış süreleri kısa olmakta. Katılımcılar genel olarak emeklilik şirketlerinin sunmuş olduğu hizmetlerin benzer faydalar sağladığını düşünmekte. BES iştirakçilerin çoğunluğunu oluşturan X ve Y kuşağı dijitalleşmeyi bilen, etkin şekilde kullanan bir kitle.

Paykasa satın al

Öteki taraftan, emeklilik şirketleri tarafınca bakıldığında, satışlar ve portföy büyüklükleri belli bir olgunluğa ulaşmış durumda. Bu durum firmalar tarafınca da bilinmekte ve satın alan sadakati mühim bir nokta olarak görülmekte. Kullanıcı deneyimine dönük emekler, kampanyalar, dijitalleşme emeklilik şirketlerinin ajandalarında üst sıralarda yer almakta.

Paykasa Tutarları Ne kadar

Devletimizde gelişmiş ülkelerden değişik olarak “otomatik danışmanlık” mevzusuna ilişkin herhangi bir yasal düzenleme yok. Bundan dolayı açık mimari bir yapı içinde hizmet veren, müşterilerine yatırım danışmanlığı hizmeti verebilen ve onlar adına işlem yapabilen herhangi bir otomatik danışmanlık şirketi mevcut değil. Mevcut düzenlemelere bakıldığında fon dağılımına ilişkin danışmanlık faaliyeti yürütmek, katılımcıya fon tavsiyesi vermek emeklilik şirketlerinin yetkisi kapsamında da değil. Bu mevzuda faaliyette olmasına izin verilen kurumlar portföy yönetim şirketleri. Geçtiğimiz senenin sonlarında meydana getirilen bir düzenleme ile iştirakçilerin yılda 6 kez fon değişiklik yapma hakkının kullanımını bu şirketlere devretmesinin önü açıldı. Sadece, uygulamada bildiğimiz kadarıyla bu hakkı devralmak suretiyle harekete geçen bir portföy yönetim şirketi bulunmuyor.

Paykasa al

Zira, bu iş halihazırda portföy yönetim şirketlerinin pek çoğundaki varolan altyapı ile mümkün görünmüyor. Öteki bir deyişle, bu işi yapabilmek için extra maliyetlere katlanmak lüzumlu. Öteki taraftan emeklilik şirketi ile portföy yönetim şirketi içinde katılımcıya ilişkin verinin paylaşımı gerekiyor ki, burada da mevzuattan kaynaklı sıkıntılar mevcut.

Türk fintech firmalarının Otomatik Danışmanlık ürünleri

Gene de vatanımızda otomatik danışmanlık, fintech firmalarının birkaç senedir ilgilenilmiş olduğu ve girişimde bulunmuş olduğu bir alan. Direkt katılımcıya hizmet verilemese de emeklilik şirketleri yöntemiyle otomatik danışmanlık ürünleri kullanıcı ile buluşturuluyor. Bu mevzuda vatanımızda bir ilki gerçekleştiren otomatik danışmanlık ürünü Fon Koçu oldu. Bir fintech şirketi tarafınca geliştirilen bu ürün, Güvence Emeklilik’in bir hizmeti olarak geçtiğimiz yıldan beri müşterilere sunuluyor.

Paykasa

https://kartevi.com/paykwik/

The post Paykasa Türkiye Robot Danışmanlık appeared first on Paykasa Al | Güvenli Ucuz Paykasa Kart Satın al | Paykasa Trend.

Bir önceki yazımız olan Paykasa Al mak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin

paykasa