Sanal Kredi Kartı

Sanal Kredi Kartı

Sanal Kredi Kartı : Sanal kartlar, fizyolojik olarak kredi kartı sağlayıcısı tarafınca verilmemiş çevrimiçi kartlardır. Bu, çoğu zaman orijinal kart veren tarafınca, kredi kartlarının yardımı ile çevrimiçi ödeme yapmak isteyen müşterilerine sunulan parasız bir hizmettir. Sanal kartları, ilgili kredi kartı sağlayıcısı tarafınca oluşturulan tek kullanımlık bir kredi kartı numarasını ihtiva eder.

Çoğu zaman, sanal kart numaraları yalnızca bir kez kullanılabilir ve kullanılmazsa bir ay içinde sona erebilir. Bu, müşterinin çevrimiçi kredi kartı sahtekarlığı kurbanı olmasını önlemeye destek sunar.

Sanal bir kart, aslına bakarsak, bir tek bir kredi kartı numarasıdır. Sanal kart verenler çoğu zaman müşterinin bilgisayarında kurulacak bir yazılım programı sunar. Bu yazılım, müşterinin kalıcı kart numarası ile bağlantılı bir ara kredi kartı numarası oluşturmasına destek sunar. Müşteriler hemen sonra bu ara numarayı çevrimiçi alışveriş yapmak için kullanabilir. Bu geçici numara, orijinal kredi kartına yada müşterinin kimliğine geri izlenemez. Bu yüzden, çevrimiçi bilgisayar korsanları yada aldatıcı satıcılar duyarlı verilere ulaşamıyor.

Sanal Kartlar 

Sanal kartlarında, doğru kullanılmaları durumunda onları yararlı ve güvenli kılan birkaç mühim unsur:
Müşterilere her gün işlem başına minimum ve maksimum kredi limitine izin verilmektedir.

Sanal kartları, kart veren tarafınca belirtilen yalnızca belirli bir süre için geçerlidir.

Müşteriler çoğu zaman tüm alacaklı bakiyelerini yada bir kısmını kullanabilecekleri tek bir sanal kart kullanarak yalnızca bir işlem gerçekleştirebilir.

Sanal kartında kalan bakiye var ise, meblağ müşterinin orijinal hesabına geri yatırılır.

Sanal kartlar, ikincil kart sahiplerine değil, yalnızca birincil kart sahibine verilir.

Müşterinin ödemenin yapıldığı orijinal kredi kartını göstermesi ihtiyaç duyulan bir işlem var ise, sanal kartlar kullanılamaz.

Sanal kartlarının fizyolojik olmadığı göz önüne alındığında, onları klonlamak neredeyse imkansızdır, bu da tüm çevrimiçi işlemlerde oldukça güvenlidir.

Bir önceki yazımız olan Ucuz Paykasa Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin

paykasa