Singapur Merkez Bankası kendi dijital parasını test edecek

Singapur Merkez Bankası kendi dijital parasını test edecek

Singapur Merkez Bankası bankal ararası blockchain altyapısı ile kendi dijital parasını kontrol etmeye hazırlanıyor. Bloomberg’in haberine bakılırsa mümkün bulunduğunu göstermek (proof-of-concept) amacıyla Singapur Para Otoritesi mühim bir projeyi kontrol edecek. Paykasa satın al diyerekten ucuz paykasalara haiz olabilirsiniz.Singapur borsası ve sekiz bankanın iştirakı ile gerçekleştirilecek olan projenin amacı merkez bankasının kontrolündeki bir hususi dijital para birimini para transferleri için kullanmak ve böylece işlem maliyetlerinin düşürülebileceğini ispatlamak. Singapur Merkez Bankası Direktörü Ravi Menon’un Bloomberg’e yapmış olduğu açıklamaya bakılırsa Singapur bu sistemi kendi içinde kontrol etmekle beraber gelecekte öteki merkez bankaları ile internasyonal testler içinde ortaklık hayata geçirmeye hazır.

Paykasa kartları ile güvenilir bir halde paykasa satın alabilirsiniz.Benzer bir projeyi Haziran ayından itibaren Kanada Merkez Bankası da kontrol etmeye başlamıştı. Bilhassa bankalar arası ödeme sistemleri için blockchain üstüne kurulan işlem sistemlerinin finansal operasyonlarda maliyetleri ciddi şekilde düşürmesi umut ediliyor. Bu alan üstünde Çin, Birleşik Krallık ve Almanya benzer biçimde ülkeler de ciddi emekler sürdürüyor sadece resmi olarak bir izahat yapmış değiller.

Mars Paykasa

En ucuz ve güvenilir paykasa kartlarına mars paykasa güvencesiyle haiz olabilirsiniz.

The post Singapur Merkez Bankası kendi dijital parasını kontrol edecek appeared first on Paykasa | Komisyon Ödemeden Satın Al.

Bir önceki yazımız olan Paykasa Kart Kullanılan Sіtеlеr başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin

paykasa